Aptal Aşık 15 / Balayı

Düğün gecesi bittiğine, elalem denen tatlış topluluğumuza nikah cüzdanını gösterip ‘Bakın biz artık evliyiz, rahat rahat birlikte vakit geçirebiliriz.’ konulu sosyal mesajımızı da verdiğimize göre; artık balayına çıkabilirdik.

Sabah uyandığımızda aile ziyaretlerini gerçekleştirip, en yakın arkadaşlarımız ile vedalaştıktan sonra otobüse binerek Side’ye doğru yola çıktık. O kadar güzel hayallerimiz vardı ki tatilimiz ve evliliğimiz ile ilgili gözümüz kimseyi görmüyordu. Otobüsten indiğimizde kışın rezervasyon yaptırdığımız otele gitmek için taksiye bindik. Otele gittiğimizde eşyalarımızı bırakıp havuza indik. Herşey çok keyifli görünüyordu. Taa ki; saçma sapan bir şekilde kavga edene kadar. Şu an neden olduğunu bile hatırlamadığım bir şey yüzünden birbirimize girmiştik. Hani evliliğin ilk bir ayı nasıl geçerse devamı da öyle geçer diye bir Babil inanışı varmış ya gerçekten de öyleymiş.

Üç dört gün sonra Manavgat’a gittik. Şelaleyi izlerken telefonum çaldı, arayan üst yönetimden bir yöneticimdi. Evliliğim için tebrik etmek için aramış. Tabi bizimki durur mu? Başladı söylenmeye; ‘Vay efendim elin adamı tatilde neden arıyormuş.’

Her ne kadar bunun bir görgü kuralı olduğunu anlatsam da anlamadı. Yine girdik mi birbirimize!

Neden sürekli kavga ediyorduk?

Evet edebilirdik ama daha çok erkendi.

Ota boka insan birbirine girer miydi?

Bir haftayı berbat bir şekilde bitirdikten sonra geri döndük. Kendi evimizde bile doğru dürüst vakit geçiremedikten sonra ben iş nedeni ile İstanbul’a ailemin evine geri döndüm. Mecburen o da işi nedeni ile orda kaldı.

Bu iş hiç iyiye gitmiyordu…

Senem Acarhttp://Hayalimdekiben.com/
Yaşadıklarımı Örnek Almak İçin Bir Sebebin Yok. Alma Zaten. Ben Kılavuzun Değilim, Dilediğin Zamana Kadar YOL ARKADAŞINIM!

İlgilinizi Çekebilir

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here