Aptal Aşık 12 / Kına

İsteme, söz, nişan gibi gereksiz etkinliklerden sonra sıra gelmişti kına gecesine. Kına hariç diğerlerinin gereksiz olduğunu anlamam için binlerce lira harcayıp, borcunu ödemek zorunda kalmam gerekiyormuş. Kına gecesini çocukluğumdan beri çok sevdiğim için olsa gerek, son derece keyifli geçeceğini düşünüyordum. Ama öyle olmadı maalesef.

Uzun yıllar yönetici olarak çalıştığınız zaman kadın-erkek kavramını unutup, maddi – manevi anlamda birçok şeyin sorumluluğunu tek başına üstlenmeniz gerektiğini hissediyorsunuz. Bir kadın olarak kına ile ilgili yaptırdığınız saç ve makyaja ait kuaför parasını bile vermek zorunuza gitmiyor. Bazen düşünüyorum da şimdi olsa kılımı bile kıpırdatmazdım. Özellikle karşı tarafın ailesinin hadsizliklerine, edepsizliklerine, terbiyesizliklerine karşı susuyorsunuz ya şimdi olsa inanın o an herşeyi yıkar geçerdim.

Arkama dönüp bakmazdım bile!

Siz ne kadar iyi olursanız olun, karşınızdaki insanlar o kadar iyi olmuyor ne yazık ki. Zaaflarınızı öğrenmedikleri sürece herkes iyidir. O yüzden kimseye körü körüne güvenip, inanıp, zaaflarınızı gösterip;hayatınızı etkileyecek kararlar vermeyin.

Kına yakılacağı sırada adet vardır ya gelin elini açmaz, kayınvalide gelir kınayı yakar. Kadın zahmet edip gelmedi bile! Yengesi geldi, ben elimi açmayınca saçma sapan birşeyler söyledi ama ona da neyse dedim. Keşke demeseydim. Keşke o an herşeyi bırakıp arkamı dönüp gitseydim. Bütün gece karşı taraf ile hep bir mesafeli duruş ve soğukluk vardı. Neden? Çünkü nişanda yaptıklarından sonra yaklaşmayı düşünmediler.

Evren aslında size bu evliliğin olmaması için birçok sinyal gönderiyor. Ama siz görmüyorsunuz, görmek istemiyorsunuz. Gördüğünüz zaman da herşey için çok geç olmuş oluyor. Kafamda onlarca soru ile ertesi gün düğünün yapılacağı ve bizim yaşamayı düşündüğümüz şehre gittik. Ama benim görmek istemediğim sinyallerin ardı arkası kesilmiyordu.

Senem Acarhttp://Hayalimdekiben.com/
Yaşadıklarımı Örnek Almak İçin Bir Sebebin Yok. Alma Zaten. Ben Kılavuzun Değilim, Dilediğin Zamana Kadar YOL ARKADAŞINIM!

İlgilinizi Çekebilir

Yorumlar