Aptal Aşık 10 / Söz

Evet çok güzeeel.

Aileler tanışacak ama ben bunu bizimkilere nasıl söyleyeceğim? Annem çok sevinecek o belli de ya babam? Biricik kızının bir yabancıya gitmesine şahitlik yapmak kolay mıydı?

Yazlıkta babam her zamanki gibi espri ile ‘Yok mu enişte adayı?’ diye sordu alaycı bir tavır ile…

-Var ve en kısa zamanda sizinle tanışmak istiyor.

Herkes şok…

Babam bir süre konuşmadı benimle, sanırım her kız babası gibi o da ona ihanet ettiğimi düşünüyordu?

Belki de haklıydı, çok sonradan anladım.

Çünkü hayatımdaki hiçbir erkek babam gibi olamazdı,olamadı da.

Gün belirlendi önce O’nun ailesi ile tanıştık. Annesi evlilik için henüz çok erken olduğundan bahsetti. Haklıydı, bence de çok haklıydı ama o zaman gelince insanın eli, kolu, dili bağlanıyormuş sonradan anladım. Sonra bize geldik. Babamın karşısında bembeyaz gömleğin içinde stresten kıpkırmızı olmuş, ter içinde bir adam vardı. Sesi titriyordu cevap verirken.

Ne güzel heyecanlardı bunlar…

Bir zaman sonra onlar bizimkilere, bizimkiler onlara yemeğe gittiler. Sonra gün kararlaştırılıp isteme muhabbeti başladı. Tek derdimiz bu olmuştu.

Ne zaman istemeye gelecekler?

Belki bu kadar acele edilmeseydi, ne kadar farklı dünyaların insanı olduğumuzu daha çabuk anlayabilirdik.

Mesafeler bizi o kadar zorluyordu ki herşeyi iki arada bir derede internetten sipariş vererek yapıyorduk. İkimizde çalışıyorduk ve biraraya gelmek bazen imkansız oluyordu.

İsteme ve söz birarada yapılacaktı, herşey mükemmel olmalıydı. Çok güzel bir söz tepsisi, makası ve ihtiyaç olabilecek malzemeleri sipariş etmiştim. En yakın arkadaşım da isimlerimizin baş harflerinden oluşan kıyafet rengimize uyumlu en sevdiğimiz renk olan mavi – beyaz pasta ve kurabiyeler yapacaktı.

Çok heyecanlıydık…

Birlikte aynı yolda yürümeye,bütün zorluklara katlanmaya, bir ömür beraber olmaya söz verecektik ve en sevdiğimiz insanlar o mutlu güne şahitlik yapacaklardı.

O gün geldiğinde şehir dışından geldikleri için önce yemek ikram edildi. En sevdiğim arkadaşlarım, ailem ve yakın akrabalarımız bizdeydi. Herkes çok heyecanlıydı.

Dedemden istedi babası. Yüzükleri kesmesi için en küçük amcamdan rica etti dedem…

Söz kurdelası kesildi ve bir ömür mutlu olmak için sözler verildi…

Ne kadarı tutuldu peki?

Senem Acarhttp://Hayalimdekiben.com/
Yaşadıklarımı Örnek Almak İçin Bir Sebebin Yok. Alma Zaten. Ben Kılavuzun Değilim, Dilediğin Zamana Kadar YOL ARKADAŞINIM!

İlgilinizi Çekebilir

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here