back to top

Jet hızı

Son sürat hız ile giderken birden duvara çarparsınızda tepetaklak olursunuz ya hani, bazı yaşadığınız olaylardan sonra da aynı hissiyata ulaştığınız oluyor mu?

Benim bazen oluyor.

Herşey jet hızı ile giderken bir bakıyorum ki; bir duvara çarpmışım ve hayatım yine tepetaklak olmuş. Öldürmemiş ama süründürüyor. Bunu en çok ne zaman hissediyorum biliyor musunuz?

Birine güvendiğimde…

İlk zamanlar deli bir heyecan ile başlarken, evet işte tam olarak aradığım ilişki bu derken bir bakmışım hooop o da gitmiş. Hem de hiç bir açıklama yapmadan. Yahu ben anlamıyorum.

Derdiniz nedir sizin kuzum?

Niyetinizi en baştan söyleseniz de biz de boşuna mesai harcamasak değil mi?

Kimse size gel evlenelim demiyor. Yapacağınız sadece karşınızdaki insana dürüst olmakken siz onu bile beceremiyorsunuz.

Ne var biliyor musunuz?

Sevgisiz, ilgisiz, değer verilmeden yetişen insanları istediğiniz kadar sevin boş. Bir yazım var ‘ Sevgi kurtaracak.’ diye. Bazı insanları sevginin bile kurtaramayacağını görmek beni üzmüş olsa da inanıyorum ki hala umut var. Acaba gerçekten var mı 🙂

Herşey ailede başlar. Hepimizin vakti değerli. Kimse kimseyi eğlemek ya da bir başkasının büyütemediği bir bireyi büyütmek için gelmiyor dünyaya.

Ben kendi adıma çok şanslıyım. Ailem açısından gerçekten çok şanslıyım. Beni ve abilerimi; ne istediğini bilen, okuyan, yazan, sorgulayan, yeri geldiğinde eleştiren, yardım sever, iyi niyetli, kimse için kötülük düşünmeden yetiştirdikleri için gerçekten çok şanslıyız. Biz bir çiçek nasıl yetiştirilir annemden öğrendik. Güzel sofralar nasıl kurulur,misafir nasıl ağırlanır babamdan öğrendik. Erkeğin kadına yardım etmesinin kılıbıklık değil insanlık olduğunu, kendisinin cebinde çok az para varken canı kardeşine kıyamadığı için bütün parasını kardeşine vermesindeki fedakarlığı abimden öğrendik. Biz sevgi nedir birbirimizden öğrendik. Birlikte büyüdük ve ailemizi genişlettik. Şimdi ise ailemizin yeni üyelerini bu sevgi ve saygı ile büyütmeye çalışıyoruz. İstiyoruz ki; karşısındaki insanın uzuvları ile yetersizlikleri ile dalga geçmesin, mutluluğunu birlikte olduğu insanlara da yansıtsın. Sorunlar ile karşılaştığında iletişim kurup çözebilsin.

Kaçmak her zaman en kolay yöntem olmakla beraber en pişman olunan eylemdir aslında. Hemen anlamazsınız belki ama ilerleyen zaman intikamını sizden çok güzel alır. Öyle bir alır ki; siz bile dumur olursunuz. Ne iyilik ne de kötülük bedelsiz kalır bu hayatta. Senden çıkmazsa çocuğundan çıkar. Bu hep böyle olmuştur. Yuva yıkanın yuvası olmaz misali. Hiç gördünüz mü arkasında ağlayan birini bırakıp kahkahalar ile gülebileni?

Ben hiç görmedim.

Hayatımızı hayatımızdaki insanları düşünerek de yaşamalıyız biraz. Ben bunu yapıyorum ama yarın bir gün aynısı benim ailemden birinin başına da gelebilir mi?

Hatırlarsınız bir yarışma programında yeni şarkıcı olmak isteyen bir yarışmacıyı eleştiren şarkıcı bir kadın bir kaç yıl sonra aynı kaderi yaşamıştı. Kime ne zaman ne söylediğimize, ne yaptığımıza, nasıl eleştirdiğimize dikkat etmeliyiz. Başımıza ne geleceğini bilmiyoruz çünkü. Kimin ne yaşadığını da…

Senem Acar
Senem Acarhttp://Hayalimdekiben.com/
Yaşadıklarımı Örnek Almak İçin Bir Sebebin Yok. Alma Zaten. Ben Kılavuzun Değilim, Dilediğin Zamana Kadar YOL ARKADAŞINIM!

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgilinizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

Nerede?

Sıradan Birgün